چاپ        ارسال به دوست

برگزار شد:

نشست هم اندیشی سیستم جدید رتبه بندی کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی

نشست هم اندیشی در خصوص سیستم جدید رتبه بندی کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، نشست هم‏ اندیشی در خصوص رتبه‏ بندی کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی، پنجم شهریورماه، با حضور برخی از صاحب نظران و اصحاب رسانه در محل این مرکز برگزار گردید. در این نشست علاوه بر ارائه گزارشی آماری در خصوص وضعیت تجارت الکترونیکی در ایران، در رابطه با سیستم جدید رتبه ‏بندی کسب و کارهای اینترنتی نیز صحبت و رویکرد این رتبه‏بندی به طور کامل ارائه گردید.

هدف از راه‏ اندازی این سیستم، رتبه‌بندی کسب و کارها بر مبنای میزان اعتمادپذیری، هدایت کسب ‌و کار به تعامل صحیح با مشتری، ایجاد سیستمی خودکنترل در حوزه این تعامل با قابلیت ارائه معیاری قابل ‌سنجش جهت کمک به مصرف کننده در انتخاب کسب ‌و کار مطلوب خود می باشد. شایان ذکر است، قابل اعتماد بودن کسب و کار بر مبنای میزان پایبندی و تعهد وی به اجرای مفاد قرارداد فی‏مابین خود و مشتری تعریف شده است و در این راستا شاخص هایی جهت ارزیابی با رویکرد نحوه تعامل کسب و کار با مشتری تعریف شده است. رتبه کسب وکار در نهایت بر مبنای میزان امتیاز دریافتی تعیین می ‏گردد.


١٤:٤٨ - يکشنبه ٧ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٢١١    /    تعداد نمایش : ٩٨١٣