چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی خبر داد:

توپ رجیستری از زمین وزارت صنعت، معدن و تجارت خارج شد

بعد از قطعی شدن اجرای طرح رجیستری تلفن‌های همراه، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: توپ طرح رجیستری از زمین وزارت صنعت، معدن و تجارت خارج شده و مجریان اصلی طرح، گمرک و وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات هستند.
به گزارش روابط عمومی
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، رمضانعلی صادق‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا با بیان این که بعد از دو سال طرح رجیستری آماده اجرا شده است، اظهار کرد: بعد از جلسات متعدد و فعالیت مشترک میان متصدیان اجرای طرح رجیستری، این طرح برای ساماندهی بازار تلفن همراه و جلوگیری از قاچاق اجرا می شود که متصدی اصلی آن، وزارت ارتباطات و کمیته تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و گمرک جمهوری اسلامی ایران هستند.
وی ادامه داد: موضوعی که اکنون در این باره مطرح می‌شود، ثبت سفارش تلفن‌های جدیدی است که بعد از این طرح وارد کشور خواهد شد که در سامانه مشخص شده (ثبتارش) متقاضیان می‌توانند نسبت به ثبت مجاز واردات تلفن همراه اقدام کنند که این مرحله تا واردات گوشی و ثبت آن ها در سامانه رجیستری کشور برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک ایران خواهد  بود.
این اظهارات درحالی است که پیش از این بر اساس مصوبه دولت، مسئولیت فراهم‌آوری زیرساخت‌های نرم‌افزاری این طرح برعهده مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت بود و اینک بار اجرایی آن برعهده وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات است؛ اما در نهایت برای اجرای این طرح، مجموعه‌ای از سازمان ها، وزارتخانه ها و نهادها، اعم از وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات، گمرک، وزارت امور اقتصادی و دارایی و ... است.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با بیان این که از جمله اهداف این مرکز رونق کسب و کارهای الکترونیکی و حمایت از کسب و کارهای نوین است، یادآور شد: بر اساس توافقی که انجام شده است، هنگامی که کسب و کارهای الکترونیکی بخواهند در این مرکز ثبت نام و نماد اعتماد الکترونیک را دریافت کنند، ما مدارک لازم را از آن ها دریافت می‌کنیم و استعلام‌هایی که آن ها برای پیوستن به اتحادیه کسب و کارهای الکترونیک نیاز دارند را بدون این که خودشان متوجه شوند، در قالب یک دستگاه هماهنگ کننده از دیگر سازمان‌ها دریافت کرده و راه را برای ورود آسان این کسب و کارها به اتحادیه کسب و کارهای مجازی فراهم خواهیم کرد.


١١:١١ - چهارشنبه ٣ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ١٣٤    /    تعداد نمایش : ٨٣٠٦