چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی:

پویش ایران همدل

.

پویش ایران همدل

رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت نیمه شعبانِ امسال و با اشاره به مشکلاتی که بخاطر کرونا برای برخی مردم پیش آمده، فرمودند: "ماه رمضان، ماه انفاق و ایثار و کمک به مستمندان است؛ چه خوب است که یک رزمایش گسترده‌ ای در کشور به وجود بیاید برای مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا که این اگر اتّفاق بیفتد، خاطره‌ خوشی را از امسال، در ذهن ها خواهد گذاشت".

در همین راستا و با آغاز ماه مبارک رمضان، پویش "ایران همدل" نیز آغاز گردید که با استقبال گسترده ای از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی در داخل و خارج کشور مواجه گردیده است.

هدف از این پویش، فراگیر شدن مفهوم مواسات در جامعه‌ اسلامی است. در بیان رهبر انقلاب اسلامی، مواسات یعنی همراهی کردن و کمک کردن به برادر مؤمن در همه امور. انسان وظیفه بداند؛ کمک فکری، کمک مالی، کمک جسمانی، کمک آبروئی و یعنی هیچ خانواده‌ای از خانواده ‌های مسلمان و هم‌ میهن و محروم را با دردها و محرومیت‌ ها و مشکلات خود تنها نگذاشتن؛ به سراغ آنها رفتن و دست کمک‌ رسانی به سوی آنها دراز کردن.

در همین راستا، آقای دکتر رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، از سازمان ها و شرکت های تابعه این وزارتخانه درخواست کردند تا رزمایش ملی همدلی، مواسات و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا در ماه مبارک رمضان مشارکت نمایند.

در متن پیام ایشان آمده است: همانگونه که با شیوع کرونا در سطح کشور، بسیاری از شرکت‌ ها و واحدهای صنعتی، معدنی و اصناف کشور در تولید و تأمین کالاهای بهداشتی مورد نیاز مردم و کادر درمانی فعال در مراکز بهداشتی کشور همکاری نموده اند، ضرورت دارد در ادامه این اقدامات ارزشمند، همه عزیزان در رزمایش گسترده مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان حضور فعالانه تری داشته باشند.

همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، این اقدامات برای اثبات ارادت به امام زمان (عج) و جلوه هایی از جامعه مهدوی همراه با قسط، عدل، عزت، علم، برادری و همیاری است. البته این پویش، یک رزمایش عمومی در ماه مبارک رمضان است و افرادی که توانایی و تمکن مالی دارند می توانند فعالیت ‌های وسیعی را به منظور کمک به نیازمندان آغاز کنند؛ به خصوص که این ماه، ماه انفاق و ایثار است.


١٢:٣١ - يکشنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ٣٦٧    /    تعداد نمایش : ٣٤٨٣١