چاپ        ارسال به دوست

سامانه CODR برای خریدهای اینترنتی مردم اطمینان ‌آفرینی می ‌کند
وزیر دادگستری در مراسم رونمایی از سامانه هوشمند رسیدگی به شکایات از کسب ‌و ‌کارهای اینترنتی

سامانه CODR، اطمینان آفرینی برای خریدهای اینترنتی مردم

وزیر دادگستری در مراسم رونمایی از سامانه هوشمند رسیدگی به شکایات از کسب ‌و ‌کارهای اینترنتی و داوری جمعی برخط:

سامانه CODR برای خریدهای اینترنتی مردم اطمینان ‌آفرینی می ‌کند

وزیر دادگستری در مراسم رونمایی از سامانه هوشمند رسیدگی به شکایات از کسب ‌و کارهای اینترنتی و داوری جمعی برخط (CODR) این سامانه را سبب اطمینان ‌آفرینی برای خرید‌های اینترنتی مردم دانست.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (مرکز تتا)، امین حسین ‌رحیمی افزود: یکی از چالش‌ های مردم در خرید اینترنتی، اختلاف خریدار و فروشنده است که با استفاده از این سامانه به حداقل خود می‌ رسد.

افزایش اعتماد مردم به کسب ‌و ‌کارهای اینترنتی با سامانهCODR

وی با بیان این‌که این سامانه زمان رسیدگی به شکایات را تسریع کرده و هزینه‌ ها را کاهش می ‌دهد، اضافه کرد: با راه‌اندازی سامانه هوشمند رسیدگی به شکایات از کسب‌ و کارهای اینترنتی و داوری جمعی برخط (CODR)، اعتماد مردم به کسب‌ و کارهای اینترنتی افزایش می ‌یابد.

رسیدگی به اختلافات از طریق داورهای مردمی

وزیر دادگستری با یادآوری این‌که رسیدگی به اختلافات از طریق داورهایی که از بدنه خود مردم هستند، انجام می‌ شود، بیان کرد: تمامی کارها به صورت هوشمند و الکترونیکی در فضای اینترنت انجام خواهد شد.

رحیمی، توسعه خرید و فروش‌ های مجازی و حل‌وفصل سریع اختلافات را از دیگر مزایای سامانه هوشمند رسیدگی به شکایات از کسب‌ و‌ کارهای اینترنتی و داوری جمعی برخط (CODR) دانست.

گفتنی است، سامانه هوشمند رسیدگی به شکایات از کسب‌ و ‌کار‌های اینترنتی و داوری جمعی بر خط (CODR) با حضور وزیر صمت، وزیر دادگستری و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه رونمایی شد.

دانلود کلیپ سامانه هوشمند رسیدگی به شکایات از کسب‌ و کار‌های اینترنتی و داوری جمعی برخط (CODR)


١٥:٣٤ - شنبه ٢١ اسفند ١٤٠٠    /    شماره : ٤٩٣    /    تعداد نمایش : ٣٠٢٢