چاپ        ارسال به دوست

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان البرز:

خرید اینترنتی از سایت‌های معتبر و دارای نماد اعتماد الکترونیکی

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا، استان البرز)، آقای رمضان رستمی، مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان البرز، روز یکشنبه 27 خرداد ماه در نشست تخصصی ساماندهی کسب و کار در فضای مجازی استان البرز اعلام کرد: اخذ نماد اعتماد الکترونیکی به این معناست که سایت مربوط دارای مجوز و چارچوبی امن و قابل اعتماد برای خریداران خواهد بود.

وی اضافه کرد: گسترش فضای مجازی، موجب سهولت دسترسی عموم مردم در این حوزه شده و با ویژگی هایی همچون قابلیت دسترسی دائم، فرامکانی و فرازمانی در زندگی عموم وارد و شیوه تعامل افراد را متحول نموده است. وی خاطرنشان کرد: عدم مواجهه چهره به چهره افراد در این فضا موجب اهمیت مضاعف در آن شده و امکان تخلفات و سوء استفاده ­هایی همچون ارائه کالا یا خدمات نامرغوب، تقلبی یا قاچاق بیشتر خواهد بود.

رستمی افزود: علاوه بر این در صورت نارضایتی و یا اشکال در خرید صورت گرفته، عدم دسترسی مشخص به فروشنده نیز موجب سردرگمی مصرف کنندگان شده که ضرورت دارد در این فضا و بالاخص از طریق شبکه‌های اجتماعی، خریداران جوانب احتیاط را رعایت کنند تا قربانی کلاهبرداری و یا خرید کالای فاقد کیفیت، اصالت یا نامرغوب نشوند.

وی گفت: مسائل موجود در این فضا باعث شد تا کمیسیون مبارزه به قاچاق کالا و ارز استان البرز، کمیته ساماندهی کسب و کارهای مجازی را با محوریت بازرسی و نظارت اصناف و حضور و همکاری سایر دستگاه­ های استانی ذی­صلاح تشکیل دهد تا به موازات فضای حقیقی بازار، فضای مجازی نیز رصد، پایش و ساماندهی شود.

وی افزود: شهروندان در صورت مواجهه با شبکه یا سایت­ های متخلف و عرضه کالاهای قاچاق مراتب را از طریق تلفن های 5-32218154 به بازرسی و نظارت اصناف اطلاع دهند تا مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.


١١:٤٥ - يکشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١٨٤    /    تعداد نمایش : ٣٦٤٧٨