چاپ        ارسال به دوست

رئیس پلیس فتا استان سیستان‌و بلوچستان:

کالا‌های بی‌کیفیت ارمغان فروشگاه‌های اینترنتی بدون مجوز است.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ دوم علی سرحدی با بیان اینکه بسیاری از سایت‌های فروش کالا در فضای مجازی فعالیت می‌کنند که پس از دریافت وجه از مشتری اقدام به ارسال کالا‌های نامرغوب و بی‌کیفیت می‌نمایند، اظهار کرد: این فروشگاه‌های اینترنتی که اغلب فاقد مجوز‌های لازم از مبادی ذی ربط می‌باشند در قالب سایت‌های فروش کالا در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند به طوری که پس از تقاضای خرید از سوی کاربران و دریافت وجوه آن، کالا‌هایی را برای مشتریان خود ارسال می‌نمایند که در بسیاری مواقع شهروندان پس از دریافت کالا متوجه معیوب بودن و یا عدم کیفیت لازم آن می‌شوند.

وی افزود: فروشگاه‌های اینترنتی به مانند فروشگاه‌های سطح شهر، نیازمند دریافت مجوز‌های لازم جهت فعالیت خود هستند که این مشخصه مجوز فعالیت، به واسطه دریافت eNAMAD در سایت مشخص می‌گردد؛ که شهروندان می‌توانند با کلیک بر روی آن اطلاعات لازم از گردانندگان سایت و آدرس و تلفن آنان را به دست آورند.

رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان ضمن تأکید بر خرید از سایت‌های دارای eNAMAD هشدار داد: اکثریت مشتریانی که از سایت‌های فاقد مجوز خرید می‌کنند از کالا‌های دریافتی خود ناراضی هستند که این خود بیان‌گر این مطلب است که مدیران این سایت‌ها فقط به سود کوتاه مدت خود می‌اندیشند و برنامه‌ای برای دریافت مجوز و حفظ این کسب ‌و کار ندارند.

سرهنگ سرحدی با بیان اینکه در خرید‌های آنلاین پیش از آن‌که تبلیغات اغواکننده فریب‌مان دهد باید به اصالت سایت توجه کرد که دارای ای‌نماد است یا خیر! گفت: کسب و کار‌های فاقد مجوز برای جلب توجه مشتری برای خرید به تبلیغات اغوا کننده و فریبنده روی می‌آورند در حالیکه بسیاری از شعار‌هایی که در تبلیغات آن‌ها گفته شده است درست نمی‌باشد.

وی سیاست این فروشگاه‌ها را نه ماندگاری در عرصه سایبر که جذب مشتری برای یک بار دانست و افزود: این دست کسب‌ و کار‌های آنلاین به سرعت ماهیت عوض کرده و با نام و برند‌های دیگر دوباره برای فریب مشتریان در فضای سایبر ظاهر می‌شوند. در حالیکه کسب و کار‌های دارای ای‌نماد و مجوز دار کسب ‌و کار‌هایی هستند که تلاش دارند در این عرصه ماندگار باشند و مشتریان آن‌ها دائمی شود.

این مقام ارشد انتظامی، خرید از کسب‌ و کار‌های فاقد ای‌نماد را اشتباه خواند و گفت: نه تنها خودمان باید از فروشگاه‌های دارای ای‌نماد خرید نمائیم بلکه باید به فرزندانمان نیز توصیه کنیم در خرید‌های آنلاین حتما به این نکته توجه داشته باشند تا در دام مجرمان و کلاهبرداران سایبری گرفتار نشوند.

 


١٦:١٧ - سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ١٦٨    /    تعداد نمایش : ٤٤٣٠