اخبار حاوی کلید واژه (,)


  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه اعلام امتیازات رتبه بندی کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی
اطلاعیه:

اعلام امتیازات رتبه بندی کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی

اطلاعیه:

 اعلام امتیازات رتبه بندی کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، این مرکز در راستای انجام مأموریت‏ های خود در حوزه ساماندهی و رتبه بندی کسب و کارهای الکترونیکی با هدف فرهنگ سازی و کمک به ارتقاء کیفیت فضای تجارت الکترونیکی کشور و حمایت از حقوق فعالان این حوزه به ویژه مصرف‏ کنندگان و خریداران، در نخستین گام اجرایی به تدوین شاخص ‏ها و امتیازدهی نحوه پاسخگویی به شکایات دریافتی توسط کسب ‏و‏ کارها پرداخت. در این گام نحوه تعامل بیش از پنجاه هزار کسب و کار با مشتریان در قبال شکایات دریافتی، نظارت و امتیازدهی گردید و کسب و کارها از امتیازهای دریافتی خود مطلع شدند. همچنین در گام دوم اجرای طرح مذکور، این مرکز به توسعه شاخص‏ های رتبه بندی و امتیازدهی در سایر حوزه ‏های مرتبط با عملکرد کسب و کار از جمله سوابق و توانمندی کسب و کار پرداخت .

حال در گام سوم اجرا، این مرکز ضمن تشکر از همراهی و همکاری تمامی ذی‏ نفعان این طرح از جمله کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی، در نظر دارد از ابتدای مهرماه سال جاری، امتیازات دریافتی کسب و کارها در دو محور سوابق عملکرد (در این فاز صرفاً شاخص های مسئولیت پذیری مالی، پاسخگویی به شکایات و سوابق تخلفات) و توانمندی (در این فاز صرفاً شاخص توانمندی مالی) را به طور عمومی در پروفایل اینماد مرتبط با هر کسب و کار نمایش دهد.

 لذا کسب و کارهای محترم می‏ توانند در فرصت باقی مانده تا تاریخ مذکور، نسبت به ارتقاء و بهبود امتیازات خود در دو محور مذکور اقدام نمایند. با توجه به اینکه امتیازات پاسخگویی به شکایات هر کسب و کار در کارتابل اینماد وی قابل دسترس و مشاهده است، لذا هر کسب و کار می تواند با مراجعه به کارتابل مذکور از امتیاز پاسخگویی به شکایات خود مطلع شده و از طریق پاسخگویی به شکایات نسبت به ارتقا امتیاز خود در این حوزه اقدام نماید.

کسب و کارهای محترم می‏ توانند سوالات خود در این حوزه را از طریق پست الکترونیکی rating@ecommerce.gov.ir  مطرح نمایند.


١٦:٢٥ - چهارشنبه ٦ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٣١٥    /    تعداد نمایش : ٣٨٠٧٠