اخبار حاوی کلید واژه (,)


  چاپ        ارسال به دوست

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد:

حجم تجارت الکترونیک کشور 110 هزار میلیارد تومان است

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از رشد قابل توجه میزان تجارت الکترونیک در کشور خبر داد و گفت: در سال گذشته 110 هزار میلیارد تومان پول در این حوزه جابه‌جا شده است.
به گزارش روابط عمومي مركز توسعه تجارت الكترونيكي، حسن یونس سینکی روز چهارشنبه در نشست با مدیران ادارات تابعه سازمان صنعت، معدن و تجارت در کرمانشاه افزود: سهم بخش صنعت، معدن و تجارت از تولید ناخالص داخلی 41 درصد است و همین امر ضرورت توجه به این حوزه را بیش از پیش آشکار می‌کند.
وي اضافه كرد: امروزه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، شبکه سنتی را متأثر می‌کند و لازم است برای رفع مشکلات این شبکه چاره‌ای اندیشیده شود.
معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: با توجه به موقعیت کرمانشاه و نرخ بالای بیکاری آن، لازم است این استان اقدام‌های لازم برای داشتن یک برند ویژه را در دستور کار قرار دهد.
يونس سينكي ادامه داد: برندسازی ظرفیت استانی را ملی و ظرفیت ملی را بین‌المللی می‌کند و امیدوارم همه استان‌ها این مهم را در دستور کار قرار دهند.
او همچنین درخصوص ضرورت مبارزه با قاچاق تأکید کرد: ماهیت مبارزه با قاچاق امنیتی نیست و باید در این حوزه برخورد حرفه‌ای صورت گیرد.
معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از همکارانش خواست پیشنهادهای خود را برای برخورد حرفه‌ای با قاچاق ارائه دهند.
يونس سينكي همچنین عنوان کرد: میزهای حرفه‌ای ـ تخصصی استان‌ها در معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت راه‌اندازی می‌شود.
به گفته او، این میزهای حرفه‌ای امکان بهره‌گیری از ظرفیت‌های همه استان‌ها را فراهم و فرصت تصمیم‌سازی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالقوه را ایجاد می‌کند.


١٢:٥٠ - چهارشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ١٥١    /    تعداد نمایش : ٣٣٥١٨