اخبار حاوی کلید واژه (,)


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی خبر داد:

صدور بيش از 33 هزار نماد اعتماد الکترونيک به متقاضیان کار در فضای مجازی

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از صدور بیش از ۳۳ هزار نماد اعتماد الکترونیک به متقاضیان کار در فضای مجازی خبر داد.
به گزارش روابط عمومي
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، رمضانعلي صادق‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاري صدا و سيما افزود: مرکز توسعه تجارت الکترونيکي بر اساس قانون تجارت الكترونيك مصوب مجلس شوراي اسلامي شکل گرفته و در حوزه کسب و کارهاي مطمئن در فضاي مجازي ايجاد شده است.
وي گفت: بر اساس اساسنامه‌اي که به ثبت رسيده است، بايد سياست‌هاي لازم در حوزه کسب و کارهاي اينترنتي در اين مرکز اتخاذ شود.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ادامه داد: بر اساس قانون رفع موانع توليد، يک هيأت مقررات زدايي در وزارت امور اقتصادي و دارايي شکل گرفته است که تعداد فرآيند صدور مجوزها را کاهش دهد که در حال حاضر نماد اعتماد الکترونيکي به‌عنوان يکي از مجوزهاي حوزه کسب و کار اينترنتي به رسميت شناخته شده است.
صادق‌زاده تصريح کرد: چنان‌چه افراد حقيقي و حقوقي بخواهند در حوزه کسب و کار در فضاي مجازي فعاليت داشته باشند، تقاضاي خود را به اين مرکز ارسال مي کنند تا پس از بررسي درباره اعطاي نماد اعتماد الکترونيکي تصميم‌گيري شود.
وي افزود: همه متقاضيان کار در فضاي مجازي براي دريافت نماد اعتماد الکترونيکي بايد سامانه داشته باشند که پس از احراز هويت و تأييد نهايي، نماد اعتماد الکترونيک به آن‌ها اعطاء مي‌شود.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: اين نماد در سمت راست سامانه‌هاي خريد و فروش کالا در فضاي مجازي قرار مي‌گيرد که دو ويژگي دارد؛ اول اين‌که مردم با اعتماد بيشتري خريد مي‌کنند و در مرحله بعدي فروشنده تحت نظارت قرار دارد و چنان‌چه اختلافي بين خريدار و فروشنده ايجاد شود، در اين محل رسيدگي خواهد شد.
صادق‌زاده افزود: نماد اعتماد الکترونيک به رونق کسب و کارهاي مطمئن در فضاي مجازي کمک مي‌کند و افراد بدون صرف هزينه‌هاي يک مغازه يا شرکت مي‌توانند در محل کار يا خانه خود اين سامانه‌ها را با کمترين هزينه اداره کنند.
وي گفت: در حال حاضر حدود 33 هزار و 900 نماد اعتماد الکترونيک صادر و در اختيار متقاضيان کار قرار گرفته است. اين نماد به مدت يک سال اعتبار دارد و ما در طول يک سال تمامي فعاليت‌هاي اين سامانه‌ها را بررسي و تحت نظارت داريم.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تأکيد کرد: سامانه‌هايي که موفق به دريافت نماد اعتماد الکترونيک مي‌شوند، شناسنامه دار هستند و چنان‌چه سامانه‌اي معتبر نباشد و اختلافي بين خريدار و فروشنده ايجاد شود، رسيدگي‌هاي آن زمان‌بر خواهد بود.


٠٨:٥٤ - پنج شنبه ١٥ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٦    /    تعداد نمایش : ٣٣٢٤٩