چاپ        ارسال به دوست

بازدید وزیر صمت از سامانه جامع تجارت در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی
روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی:

بازدید وزیر صمت از سامانه جامع تجارت در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

بازدید وزیر صمت از

سامانه جامع تجارت در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به نقل از خبرگزاری برنا، علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در محل مرکر توسعه تجارت الکترونیکی حضور یافت و ضمن بازدید از سامانه جامع تجارت ایران در جریان مراحل نهایی سازی و تکمیل این سامانه که توسط آقای علی رهبری، رئیس مرکز و همکاران ایشان ارائه گردید، قرار گرفت و اعلام داشت: سامانه جامع تجارت یکی از اقدامات بسیار مهم دولت دوازدهم بوده است که در وزارت صمت راه اندازی شده، اما هنوز کامل نیست و مرتباً همه دستگاه های مرتبط، اطلاعات خود را برای تکمیل سامانه وارد می ‌کنند؛ اما طبق دستور رئیس جمهور، نهم آذرماه امسال باید از سامانه جامع تجارت برای کل کشور رونمایی شود.

مقابله با فساد و رانت خواری با راه اندازی سامانه های جامع الکترونیکی

وزیر صمت در ادامه تصریح کرد: سامانه جامع تجارت اتفاق بسیار خوبی در اقتصاد ایران است، یکی از مسیرهای مقابله با فساد، رانت خواری و امضاهای طلایی همین سامانه های جامع الکترونیکی است. این سامانه‌ ها مراجعه حضوری افراد را به دستگاه های دولتی کاهش می دهند.

وی با تأکید بر اینکه بروکراسی اداری مخل توسعه است، گفت: اراده ما بر این است تا بخشی از بروکراسی که مربوط به وزارت صمت است به تدریج حذف شود. همچنین به دنبال حذف امضاهای طلایی هستیم و امیدواریم بتوانیم تولید و تجارت را فارغ از دیوان سالاری دولتی رشد و ارتقاء دهیم.
وزیر صمت همچنین تصریح کرد: برای توسعه و اشتغال پایدار باید موانع پیش روی فعالان اقتصادی که مجاهدان اقتصادی هستند را برداریم و این مهم سرلوحه کار وزارت صمت قرار دارد.

رزم حسینی با اعلام اینکه به کمک همه دستگاه ها و تشکل های بخش خصوصی در این مسیر نیاز داریم، گفت: اگر تشکل ها و فعالان بخش خصوصی در مراحل سامانه و روند ثبت سفارش اشکالی می بینند به وزارت صمت جهت رسیدگی مراجعه نمایند. مطمئناً از نظرات تخصصی تشکل ها استفاده خواهیم کرد.

گفتنی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدیدی سرزده از سامانه جامع تجارت ایران از نزدیک در جریان مراحل نهایی شدن و تکمیل این سامانه قرار گرفت.


١٧:٥٠ - شنبه ١٠ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ٣٨٣    /    تعداد نمایش : ٢٢٨٤٥