شماره تماس نمایندگان استانی
معرفی شماره های تماس نمایندگان پاسخگوی استان‌ها
کاربران سامانه‌های شناسه کالا و رهگیری، انبارها و جامع تجارت می‌توانند سوالات خود را از نمایندگان استانی بپرسند.
 ٠٩:٤٩ - دوشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دانلود طرح رهگیری کالا
سند طرح رهگیری کالا
طرح رهگیری کالا با هدف شفاف‏سازی زنجیره تجاری کشور و ارائه ابزاری در جهت کمک به کاهش قاچاق کالا و افزایش ریسک قاچاق در این حوزه آغاز شده است. در سند پیش رو هدف سعی شده است تا رویکرد کلی طرح رهگیری، معماری و راهکارهای عملیاتی‏سازی آن را در فازهای تعریف شده طرح به طور روشن و شفاف بیان گردد. ازین رو در ابتدا شرح مختصری از مفاهیم اصلی مرتبط با رهگیری ارائه و در ادامه معماری و راهکارهای پیاده ‏سازی به تفصیل بیان شده است.
 ٠٨:٥٢ - چهارشنبه ١٨ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دانلود معرفی و راهنمای تصویری
فرآیند استفاده از سامانه شناسه رهگیری
تولید، دریافت و ساختار شناسه رهگیری برای انجام فرآیند ثبت اظهار و فعالسازی شناسه رهگیری چگونه است؟
 ٠٧:٤٠ - چهارشنبه ١٨ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دستورالعمل
استاندارد درج شناسه‌های رهگیری روی بسته‌بندی‌های سیگار
هدف از ابلاغ این استاندارد، پیاده‏سازی طرح ردیابی و رهگیری محصولات دخانی موضوع ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب 1392 مجلس شورای اسلامی و مصوب یکصد و هفتمین جلسه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز مورخ 16/08/1394 می‏باشد.
 ٠٨:١٨ - سه شنبه ٣ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سوالات متداول
سوالات متداول شناسه رهگیری
یکی از نیازمندی‏های اساسی موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شناسایی و اصالت سنجی (کالای غیر قاچاق، کالای اصیل و ...) هر واحد کالا (هر عدد از قلم کالا به صورت منحصر به فرد) در طول زنجیره تامین است. سامانه شناسه رهگیری با ثبت اطلاعات شناسه رهگیری هر واحد کالا در بدو ورود به زنجیره و اتصال این شناسه‏ها به فرآیند تجاری در سامانه یکپارچه‏سازی و نظارت بر فرآیند تجارت، امکان استعلام و بررسی اطلاعات هر واحد کالا را تامین می‏نماید. با توجه به اهمیت این سامانه و الزام اجرا و بهره برداری از آن، مطالعه این سند به کلیه فعالان این حوزه توصیه می شود.
 ١٥:٠١ - دوشنبه ٢ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
راهنمای سامانه شناسه رهگیری
چگونه با سامانه شناسه رهگیری کار کنم؟
پس از دریافت شناسه کالا، باید شناسه‌ای اختصاصی دریافت کنیم. در حال حاضر دریافت شناسه کالا و شناسه رهگیری گام نخستین برای ثبت ورود کالای وارداتی یا تولیدی به زنجیره تجاری کشور به شمار می‌رود.
 ١٣:٥٧ - دوشنبه ٢ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>