چاپ        ارسال به دوست

برگزار شد:

دو نشست مرکز در خصوص معرفی و نحوه تعامل سامانه های تجارت ایران

برگزار شد:

دو نشست مرکز در خصوص معرفی و نحوه تعامل سامانه های تجارت ایران

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، مرکز طی دو نشست جداگانه پیرامون سامانه ‏های تجارت ایران، میزبان مقاماتی از وزارت صنعت، معدن و تجارت بود.

در نشست اول که در روز شنبه بیست و نهم دی ماه برگزار گردید، آقای دکتر زرندی معاون محترم طرح و برنامه به همراه جمعی از همکاران محترم ایشان و در نشست دوم نیز که در روز دوشنبه اول بهمن ماه برگزار گردید، آقای دکتر قبادیان معاون محترم آموزش، پژوهش و فناوری، آقای صادقی، مشاور محترم وزیر و مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و آقای سید علیخانی، مشاور وزیر و رئیس کل مرکز حراست حضور داشتند. در این نشست ها که با حضور آقای رهبری، سرپرست محترم مرکز و معاونان محترم ایشان با هدف افزایش تشریک مساعی و استفاده از خرد جمعی برگزار گردید، منظومه سامانه ‏های تجارت ایران معرفی و نحوه تعامل سامانه‏ ها با یکدیگر ارائه گردید.

سامانه‏ های تجارت ایران مشتمل بر سامانه‏ های متعددی از جمله سامانه جامع تجارت، سامانه جامع مجوزها، سامانه‌ شناسه کالا، سامانه رهگیری کالا، سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا، سامانه‌ یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری، سامانه جامع ارزی، سامانه جامع حمل و نقل، سامانه جامع و برخی سامانه ‏های دیگر می باشد. این سامانه‏ ها که بخشی از پروژه بزرگ دولت الکترونیک می ‏باشند، با هدف تسهیل و تسریع فرآیند تجارت، افزایش شفافیت و کاهش مفاسد اقتصادی ایجاد شده اند.


١٣:٣٠ - چهارشنبه ٣ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٢٤٣    /    تعداد نمایش : ١٤٢٤٠