چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی:

ایجاد مرکز داده بازرگانی تکلیف قانونی بوده و دیگر راکد نمی‌ماند

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایجاد "مرکز داده بازرگانی" را تکلیف قانونی می‌داند که از این پس، روند اجرایی شدن را طی‌ می‌کند.
به گزارش روابط عمومی
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، رمضانعلی صادق‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا درخصوص ایجاد مرکز داده بازرگانی گفت: مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بر اساس قانون تجارت الکترونیکی مصوب مجلس شورای اسلامی تشکیل و اساسنامه این مرکز نیز در هیأت وزیران به تصویب رسید.
وی ادامه داد: بر اساس همین اساسنامه، ایجاد مرکز داده بازرگانی باید با سامانه‌های حاکمیتی و تکلیفی مانند سامانه تدارکات الکترونیکی دولت، سامانه نماد اعتماد الکترونیکی، سامانه جامع تجارت الکترونیکی و مرکز ویژه، همگی در مرکز داده بازرگانی تجمیع شود.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تأکید کرد: راه‌اندازی این مرکز، تکلیفی قانونی بوده که طی سال‌های متمادی راکد مانده و امروز به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت روند اجرایی شدن را به خود گرفته است.
صادق زاده همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا سامانه جامع انبار هم با مرکز داده بازرگانی تجمیع خواهد شد، افزود: سامانه جامع تجارت شامل تجارت داخلی، خارجی، شناسه کالا، کد رهگیری و انبار است.
وی با بیان این که در حال حاضر سامانه های نامبرده در خارج از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی قرار دارند، اظهار کرد: تکلیف قانونی مربوط به اداره این سامانه ها برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.


١١:٢٨ - سه شنبه ٥ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٩    /    تعداد نمایش : ٩٥٣٣