چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی خبر داد:

صدور مجوز کسب و کار اینترنتی برای 32 هزار نفر

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: 32 هزار نفر از افراد حقیقی و حقوقی که کسب و کار اینترنتی دارند، از وزارت صنعت، معدن و تجارت لوگوی ای ـ نماد دریافت کردند.
به گزارش روابط عمومی
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، رمضانعلی صادق زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان درباره تعداد مجوز صادر شده برای کسب و کار اینترنتی اظهار کرد: 32 هزار نفز از افراد حقیقی و حقوقی که کسب و کار اینترنتی دارند، از وزارت صنعت، معدن و تجارت لوگوی ای ـ نماد دریافت کردند.
وی افزود: تقریباً 30 درصد افرادی که در فضای کسب و کار اینترنتی فعالیت می‌کنند، زیر نظر این مرکز مجوز دریافت کردند.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی خاطرنشان کرد: امسال نسبت به سال 1395، صدور مجوز 25 درصد رشد داشته است.
صادق زاده تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که با آن مواجه هستیم این است که بانک مرکزی برای دادن درگاه پرداخت الکترونیکی به افرادی که می‌خواهند در فضای کسب و کار اینترنتی فعالیت کنند، مجوز ای ـ نماد را جزء ملزومات قرار نداده است.
وی با اشاره به شرایط اخذ ای ـ نماد گفت: افرادی که می‌خواهند در حوزه های تخصصی فعالیت کنند، باید مجوزهای لازم را از نهادهای مربوطه دریافت و ارائه دهند و مابقی استعلامات، از جمله شماره ملی، نشانی و سامانه‌ای که قرار است از طریق آن کار انجام شود و ... از طریق مرکز صورت می‌گیرد.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با بیان این که در گذشته قبل از راه اندازی مرکز هزینه‌ای بابت کارهایی که صورت می‌گرفت دریافت می‌شد، گفت: در حال حاضر هزینه‌ای دریافت نمی‌شود، اما نرخ نامه‌ای تنظیم شده که در صورت تصویب، هزینه برای این کارها دریافت می‌شود.


١٠:٢٨ - شنبه ٢ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٨    /    تعداد نمایش : ١٠٠١٧