چاپ        ارسال به دوست

نسخه جدید سامانه نماد اعتماد الکترونیکی رونمايي شد

به دلیل حجم رو به رشد داده‌های سامانه "نماد اعتماد الکترونیکی"، الزام استقرار پایگاه داده و اعمال نظارت بر سرورهای آن در مرکز داده بازرگانی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، لزوم فراهم سازی ارتباط با سایر سامانه‌های دولتی و فراهم نمودن امکان توسعه نرم‌افزار سامانه، نسخه جدید سامانه "نماد اعتماد الكترونيكي" راه‌‌اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، ظهور فضای الکترونیکی و درپی آن تجارت در فضای مجازی تغییرات چشمگیری در بازار تعاملات فراهم کرده است. الکترونیکی شدن اقتصاد و رشد فزاینده تجارت الکترونیکی موجب رونق گرفتن کسب و کارهای الکترونیکی شده است که به‌عنوان مؤثرترین شیوه‌ انجام کسب و کار در عصری که ارتباطات امکان زیادی را به منظور برقراری تماس و هزینه‌های مرتبط و انجام مبادلات بین مشتریان دارد، ایفا می‌کند.
تجارت در فضای مجازی از دامنه‌ای گسترده‌تر و شکلی متفاوت‌تر از روش‌های سنتی پیروی می‌کند و برای پیاده‌سازی آن، پیش‌شرط‌‌‌ هایی لازم است که فرهنگ‌سازی، آموزش و پژوهش مهم‌ترین آن‌هاست و تأمین و توسعه بسترها و زیرساخت‌های مخابراتی از جنبه سخت و ایجاد فضای مبتنی بر اعتماد از جنبه‌های نرم نیازمندی‌های اساسی تحقق تجارت الکترونیکی است.
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بر اساس بند (1-ح) اساسنامه خود، وظیفه ساماندهي فعاليت سايت‌هاي تجارت الكترونيكي را برعهده دارد. از این رو بر اساس وظایف محوله و رسالت تعیین شده در سال 1389 اولین نسخه از سامانه "نماد اعتماد الکترونیکی" به نشاني www.enamad.ir رونمایی شد. به مرور با افزایش روزافزون تعداد کسب و کارهای الکترونیکی و افزایش تعداد متقاضیان نماد اعتماد، نسخه دوم این سامانه در سال 1394 با اعمال بازنگری‌های لازم به بهره‌برداری رسید.
حجم رو به رشد داده‌های سامانه، الزام استقرار پایگاه داده و اعمال نظارت بر سرورهای آن در مرکز داده بازرگانی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، لزوم فراهم سازی ارتباط با سایر سامانه‌های دولتی و فراهم نمودن امکان توسعه نرم‌افزار سامانه، از اهم دلایل ارائه نسخه سوم این سامانه در آبان ماه سال جاری است.
این گزارش با اشاره به اين‌كه استقرار این سامانه پس از وقفه‌ای کوتاه برای مهاجرت داده‌ها، از بیستم آبان ماه آغاز شده است،
می‌افزاید: ارائه خدمات جدید علاوه بر خدمات متداول سامانه "نماد اعتماد الکترونیکی"، از جمله اهداف این سامانه است که در آینده‌ای نه چندان دور به بهره‌برداری خواهد رسید، و در این راستا پیشنهادات فعالان كسب و كارهاي الكترونيكي و مخاطبان سامانه می‌تواند خدمات ارائه شده این سامانه را تقویت نماید.
گفتني است، پست الكترونيكي admin@enamad.ir پل ارتباطی مخاطبان با مدیران سامانه نماد اعتماد الکترونیکی می‌باشد.


١١:٥٣ - سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٧    /    تعداد نمایش : ١٠٣٣٧