چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی:

۳۴ هزار میلیارد تومان معامله در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت ثبت شد.

۳۴ هزار میلیارد تومان معامله در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت ثبت شد.


به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و به نقل از خبرگزاری تسنیم، آقای دکتر رمضانعلی صادق‌زاده صبح امروز در همایش استانی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در سالن الغدیر استانداری گیلان اظهار داشت: قانون تجارت الکترونیکی در مجلس ششم تصویب شد و بر اساس این قانون به وزارت بازرگانی سابق تکلیف شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس این قانون ایجاد مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به این وزارتخانه ابلاغ شد تاکید کرد: این مرکز تنها مرجع گواهی امضاء و امضای دیجیتالی در کشور است و که این اقدام روند مزایده و معاملات را تسریع می‌کند.

مشاور عالی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه استفاده بهینه از بستر الکترونیکی، شفاف‌سازی در روند اقدامات دستگاه‌‌های دولتی را به همراه می‌آورد تاکید کرد: برای ساماندهی کسب و کار در فضای مجازی سامانه‌های زیادی ایجاد و طراحی شده است.

صادق‌زاده با تاکید بر اینکه در حال حاضر این مرکز 40 هزار سامانه را در سطح کشور پوشش داده و به آنها لوگوی نماد اعتماد الکترونیکی اعطا کرده است گفت: افزایش اعتماد مردم نسبت به سامانه‌های الکترونیکی در خرید و فروش یکی از اهداف ایجاد این سامانه‌ها است.

وی استان گیلان را یکی از استان‌های موفق و پیشرو در سامانه‌های الکترونیکی عنوان کرد و با بیان اینکه به منظور مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سامانه جامع تجارت ایجاد شده است خاطرنشان کرد: این سامانه شامل 5 زیر سامانه شناسه کالا در 11 نوع کالایی است.

ایشان با تاکید بر اینکه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت از سامانه‌های موفق در کشور است افزود: این سامانه در عملکرد شفافیت ویژه‌ای را ایجاد می‌کند و این امر یک مزیت بزرگ‌ محسوب می‌شود.

صادق‌زاده با اشاره به اینکه سامانه تدارکات الکترونیکی دولت فرا قوه‌ای است خاطرنشان کرد: دولت در راستای ایجاد بستر دولت الکترونیک این سامانه را راه‌اندازی کرده تا همه دستگاه‌ها و سه قوه بتوانند با توجه به شفافیتی که در آن وجود دارد از آن بهره‌مند شوند.

صادق‌زاده شفافیت از حیث‌های مختلف، عدالت اجتماعی، مبارزه با فساد و حمایت از تولید داخل را از مزایای این سامانه عنوان کرد و افزود: تاکنون 53 هزار نوع کالای داخلی در این سامانه شناسایی شده و معامله کالای مشابه خارجی در این سامانه امکان‌پذیر نیست.

وی با تأکید بر اینکه تاکنون 4 هزار و 388 دستگاه اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی عضو هستند و 57 هزار و 505 تأمین کننده در این سامانه ثبت‌نام کرده اند بیان کرد: تاکنون 34 هزار میلیارد تومان معاملات در این سامانه انجام شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان نیز در این همایش با اشاره به اینکه استان گیلان وضعیت مطلوبی در کسب و کارهای الکترونیکی و استفاده از سامانه‌‌های الکترونیکی دارد گفت: استان گیلان در حوزه کسب‌ و کار همواره رتبه‌های اول تا سوم کشور را داشته است.

منصور مولایی‌پور با بیان اینکه شفافیت‌های مالی در کشور نیازمند توجه بیشتر است تا این عامل موجب موفقیت در جذب سرمایه‌گذار باشد خاطرنشان کرد: استان گیلان بیش از 100 هزار واحد صنفی دارد که می‌توانند به عنوان تأمین کننده در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت ورود کنند.

وی با تأکید بر اینکه مقوله محرمانه بودن در مباحث اقتصادی معنا ندارد و باید به صورت شفاف انجام شده و با اطلاع‌رسانی از سوی دولت به مردم گزارش شود گفت: آگاهی مردم از معاملات موجب اعتماد بیشتر مردم در جامعه می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان خاطرنشان کرد: با شفافیت و ارائه گزارشات اقتصادی به جامعه باید در جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی که موجب رونق اقتصادی در کشور می‌شود اثرگذار بود.


١٥:٣٧ - چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٢١٤    /    تعداد نمایش : ١٠٢٩٣